top of page
shutterstock_1873146886.jpg

3D Baskı ve 3D Tarama

Şekli ve görünümü hakkında veri toplamak istenilen fiziksel nesnenin 3 boyutlu tarama cihazları ile analiz ederek sayısal verilere dönüştürülmesi işlemidir. İşlem sonucunda toplanan sayısal veriler nokta bulutundan oluşur (STL)

Oluşturulan nokta bulutu ile ;

Boyutsal ölçüm kontrolü , taranılan nesnenin tersine mühendislik işlemleri  ve 3 boyutlu modeller(CAD) oluşturmak için kullanılabilir.

Ayrıca tarama sonrası oluşturulan nokta bulutu ile 3 boyutlu yazıcılardan direk parça üretimi yapılabilir.

Yüksek hassasiyetli ve tekrarlanabilir 3D tarama cihazları ve yazıcılarımızla sizlere 3 boyutlu tarama ve baskı hizmeti vermekteyiz.

3D Tarama Kalıp Yapımında Verimliliği Artırıyor
Kalıp, endüstriyel imalatta yaygın olarak kullanılan, sıvı veya erimiş bir maddenin istenen ürüne şekillendirildiği bir boşluktur. Kalıplar, uygulamaya bağlı olarak kum, sertleştirilmiş çelik ve alçı gibi çeşitli malzemelerden yapılır. Kalıpların kalitesi, kalıplarda yapılan ürünlerin kalitesini doğrudan etkiler.

Kalıp üretimi için hassasiyet gereklilikleri artarken, kalıp üreticileri için oluşturulan kalıpların yüksek kaliteli olmasını sağlamak ve stabilitelerini güvence altına almak hayati önem taşımaktadır. Taşınabilir ve son derece hassas 3D tarayıcılar, sapmaları doğru bir şekilde belirlemek ve denetim ve ölçüm iş akışlarını kolaylaştırmak için kalıpların tam dosyalanmış verilerini yakalamak için bu noktada devreye giriyor. Yüksek teknolojili 3D tarama; kalıp imalatı, mod denetimi, kalıp denemesi ve daha birçok alanda kullanılabilir.

Scantech, gelişmiş 3D ölçüm teknolojileri sayesinde kalıp üretiminde giderek daha önemli bir rol oynamaktadır. 3D tarayıcılarımız, yüksek doğruluk, yüksek hız ve yüksek taşınabilirlik özellikleri sayesinde kalıp onarımı, 3D denetim ve tasarımda önemli bir ağırlığa sahiptir.

Modern üretimde, 3D baskı ve geleneksel döküm tekniklerinin evliliği bir olasılıklar dünyasının kapılarını açtı. 3D baskı yoluyla karmaşık tasarımlara ve karmaşık geometrilere sahip özel kalıplar oluşturma yeteneği, döküm sürecinde devrim yarattı. Katmanlı üretimin gücünden yararlanarak, bireyler ve endüstriler artık yüksek kaliteli döküm nesnelerin üretiminde yeni yaratıcılık, verimlilik ve maliyet etkinliği yollarını keşfedebilir.

shutterstock_1535782352.jpg
bottom of page